شهرداری خوانسار

 

مقام معظم رهبری: شهرداری به عنوان سازمانی که سروکارش با مردم است باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از جاهای دیگر داشته باشد.  شهرداری در سه سطح با مردم در ارتباط هست. سطح اول خدمات به مردم، سطح دوم حفظ و توسعه فضای سبز و سوم در سطح فرهنگ. جدای از این سطوح شهرداری باید به سه مؤلفه در سازمان خود توجه لازم بکند. اول مبارزه با فساد در سیستم شهرداری و بافت مدیران شهری، دوم ارتقاء سطح علمی اداره شهر و سوم همکاری با سایر دستگاه‌ها. در متن زیر مجموعه‌ای از وظایف شهرداری‌ها در اختیار کاربران ارجمند قرار می‌گیرد.

 

مراسم چهلمین روز ارتحال حجت‌الاسلام صالحی خوانساری برگزار می‌شود

مراسم چهلمین روز ارتحال حجت‌الاسلام صالحی خوانساری برگزار می‌شود

18:31 1398/1/22

مراسم چهلمین روز ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری از خطبای برجسته کشور ۲۲ فروردین در قم برگزار می‌شود.به گزارش روابط عمومی شهرداری خوانسار ، مراسم چهلمین روز درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی خوانساری، استاد حوزه و خطیب برجسته، پنجشنبه، ۲۲ فروردین، بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور شاگردان، استادان و فضلای حوزه و اقشار مختلف مردم در این مسجد به نشانی میدان رسالت برگزار می شود.

یادآور می‌شود، سیدمرتضی صالحی خوانساری متولد سال ۱۳۱۸ شمسی در شهر خوانسار است که در سن ۱۴ سالگی، در سال ۱۳۳۳ هجری شمسی، پس از اتمام دروس ابتدایی، به حوزه علمیه خوانسار وارد شد و تحت نظر آیت‌الله حسین علوی خوانساری دروس پایه و مقدمات را گذراند.

وی پس از اتمام مقدمات، برای ادامه تحصیل به قم آمد، ولی به دلیل ضرورت زندگی به تهران رفت و در مدرسه مرحوم آیت‌الله مجتهدی ادامه تحصیل داد و در کنار تحصیل، تدریس نیز داشت و تقریباً اکثر کتاب‌ها را تدریس می‌کرد.

فقه و اصول را نزد استاد حاج شیخ حسین کنی (آیت‌الله مهدوی کنی)، خارج فقه و اصول را به مدت هفت سال محضر آیت‌الله میرزاعلی آقا فلسفی و فلسفه را نزد استاد سیدرضا صدر گذراند.

از سن ۲۰ سالگی منبر می‌رفت و حدود ۶۰ سال در داخل و خارج از کشور به امر تبلیغ مشغول بود و به تمام استان‌ها و اکثر شهرستان‌های کشور برای تبلیغ و منبر سفر کرد.

وی همچنین پیش از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های انقلابی زیادی داشت؛ در سن ۲۳ سالگی دستگیر و پس از ۴۰ روز بازداشت، با وساطت بزرگان آزاد شد. بعد از این، به هر منبری که می‌رفت، گزارش آن به ساواک می‌رسید که نتیجه این گزارش‌ها یا دستگیری و یا احضار بود.

آخرین باری که زندانی شد اردیبهشت سال ۱۳۵۷ بود که در مسجد جامع کرج سخنرانی می‌کرد. ایشان را از منبر به پایین کشانده و یک شبانه‌روز در ساواک کرج و ۱۶ روز هم در کمیته مشترک تهران بازداشت کردند.

راه‌اندازی کمیته انقلاب اسلامی ایران همراه با مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی، آیت‌الله خسروشاهی و دیگر بزرگان، فرماندهی کمیته تهران، نماینده امام(ره) و مسئول عقیدتی سیاسی شهربانی کشور، مسئول جذب، گزینش و استخدام روحانیون سراسر کشور در نیروی انتظامی و یک دوره هم نمایندگی در مجلس شورای اسلامی، از مسئولیت‌های وی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.


225
مطالب مرتبطلطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.