شهرداری خوانسار

 

مقام معظم رهبری: شهرداری به عنوان سازمانی که سروکارش با مردم است باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از جاهای دیگر داشته باشد.  شهرداری در سه سطح با مردم در ارتباط هست. سطح اول خدمات به مردم، سطح دوم حفظ و توسعه فضای سبز و سوم در سطح فرهنگ. جدای از این سطوح شهرداری باید به سه مؤلفه در سازمان خود توجه لازم بکند. اول مبارزه با فساد در سیستم شهرداری و بافت مدیران شهری، دوم ارتقاء سطح علمی اداره شهر و سوم همکاری با سایر دستگاه‌ها. در متن زیر مجموعه‌ای از وظایف شهرداری‌ها در اختیار کاربران ارجمند قرار می‌گیرد.

 

پوشش عملیاتی بیش از 40 مورد عملیات اطفای آتش سوزی از سوی آتش نشانان خوانسار

پوشش عملیاتی بیش از 40 مورد عملیات اطفای آتش سوزی از سوی آتش نشانان خوانسار

18:56 1399/9/1

آتش نشانان و تیم های امداد و نجات آتش نشانی در آبان ماه نسبت به پوشش ۴۰ عملیات امداد و نجات و اطفای آتش سوزی شرکت داشتند.به گزارش روابط عمومی شهرداری خوانسار ، مهندس محسن جاپلقی مسئول آتش نشانی خوانسار با اشاره به اینکه علت وقوع این حریق‌ها عموما عامل انسانی است، تصریح کرد: آتش‌سوزی‌های امسال نسبت به سال گذشته بیشتر بود، با توجه به بارندگی‌های خوبی که زمستان و بهار داشتیم، حجم پوشش گیاهی این مناطق نیز نسبت به سال‌های قبل گسترده‌تر شده و این موضوع به آمار حریق‌های مراتع و باغات نسبت به سال‌های گذشته افزوده است.

وی افزود: حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد حریق‌های گزارش شده به دلیل سهل انگاری مردم و خطاهای انسانی اتفاق افتاده است، در بیشتر عملیات‌هایی که نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شدند محل وقوع حادثه مراتع و باغات بوده است و بیشتر مواقع خود باغداران سبب ایجاد آتش‌سوزی در مراتع و باغات شده‌اند.

جاپلقی تصریح کرد: به دلیل اعتقاد به افکار غلط از جمله اینکه با سوزاندن علف‌ها، خاک مجدد بارور می‌شود یا به خاطر فراری دادن حیوانات مزاحم یا پاکسازی محیط از وجود گزندگانی مانند مار و عقرب، باغداران اقدام به آتش زدن علف‌های خشک در مراتع و باغات خود می‌کنند.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خوانسار ادامه داد: متاسفانه کنترل آتش از اختیار باغداران خارج شده و گسترش حریق را به دنبال دارد و این موضوع خسارات زیادی را در بر دارد که حتی در بعضی از حریق‌ها چندین باغ و مرتع دیگر نیز درگیر یک آتش‌سوزی که منشا جزیی داشته، می‌شوند.

جاپلقی با اشاره به اینکه حریق‌ها خسارت جانی نداشته، افزود: خوشبختانه تاکنون حریق‌های اتفاق افتاده، مصدومی نداشته، ولی خسارات مالی زیادی برای باغات و مراتع داشته است که علاوه بر این خسارات مالی برای باغداران، به محیط زیست نیز آسیب و خسارت وارد شده است.

 

 


156
مطالب مرتبطلطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.