شهرداری خوانسار

 

مقام معظم رهبری: شهرداری به عنوان سازمانی که سروکارش با مردم است باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از جاهای دیگر داشته باشد.  شهرداری در سه سطح با مردم در ارتباط هست. سطح اول خدمات به مردم، سطح دوم حفظ و توسعه فضای سبز و سوم در سطح فرهنگ. جدای از این سطوح شهرداری باید به سه مؤلفه در سازمان خود توجه لازم بکند. اول مبارزه با فساد در سیستم شهرداری و بافت مدیران شهری، دوم ارتقاء سطح علمی اداره شهر و سوم همکاری با سایر دستگاه‌ها. در متن زیر مجموعه‌ای از وظایف شهرداری‌ها در اختیار کاربران ارجمند قرار می‌گیرد.

 

عملیات اطفاء حریق آتش سوزی کارخانه

عملیات اطفاء حریق آتش سوزی کارخانه

19:10 1395/3/10

با تلاش شجاعانه و از خود گذشتگی پرسنل آتش نشانی،عملیات اطفاءحریق انبار کارخانه صنایع پیش تنیده خوانسار با موفقیت انجام شدمسئول ایستگاه آتش نشانی شهرداری خوانسار در مصاحبه با روابط عمومی شهرداری اعلام نمود که بنا بر گزارش یک فقره آتش سوزی در شهرک صنعتی خوانسار در بزرگترین کارخانه فعال این شهرک در ساعت 15:10 ،اولین تیم اتش نشانی به محل اعزام و در ساعت 15:17 سر صحنه حادثه حاضر و عملیات اطفاء را شروع کردند و تیمهای دوم ،سوم ،چهارم و پنجم آتش نشانی تا ساعت 15:35در محل حاضر شدند.

مهدی احمدی  اعلام نمود که با تلاش 5 تیم آتش نشانی شامل 12 نفر از نیروهای آتش نشانی ،مهار آتش در ساعت 15:35 جهت عدم سرایت به سایر قسمت ها و جلوگیری از ورود خسارت بیشتر انجام شد و آتش در کنترل عوامل آتش نشانی بود.

وی اعلام نمود که عملیات اطفاء کامل آتش سوزی در ساعت 15:45 به پایان رسید و تا ساعت 16:35 اقدام به ایمن سازی محل حادثه و جلوگیری از شعله ور شدن مجدد مواد قابل اشتعال شدند. و چهار تیم از پنج تیم اعزامی به محل حادثه به ایستگاه برگشتند و فقط یک تیم جهت انجام کار کارشناسی و به منظور احتیاط بیشتر تا ساعت 17:15 در محل حضور داشتند و در ساعت 17:30 در ایستگاه مستقر شدند.

مسئول ایستگاه آتش نشانی اعلام نمود در این عملیات به دلیل حجم بالای دود حاصل از حریق ،آتش نشانان مجبور به استفاده از دستگاه کمک تنفسی جهت ورود به مکان حادثه شدند .وی اعلام نمود که در این حادثه یک نفر از اتشنشانان از ناحیه دست مجروح شد که با اعزام به اورژانس و بخیه نمودن دست وی به تعداد 10 عدد در دو ناحیه اقدام شد و یکی دیگر از آتش نشانان پس از حادثه دچار مسمومیت حاصل از استنشاق دود شد که شبانه به اورژانس بیمارستان اعزام شد.

مهدی احمدی اعلام نمود که خوشبختانه این حادثه خسارت جانی در پی نداشت و با کمترین خسارت مالی به کارخانه با توجه به تلاش و از خود گذشتگی پرسنل آتش نشانی روبه رو شد.

وی در این مصاحبه اعلام نمود که از کلیه عوامل و تیم های آتش نشانی که با عکس العمل سریع و شجاعت و از خود گذشتگی در صحنه حادثه حاضر شدند کمال تشکر و قدردانی را نمود.

مسئول ایستگاه اتش نشانی اعلام نمود که در شامگاه وقوع حادثه مهندس اسحاقی شهردار خوانسار به منظور عیادت و عرض خدا قوت و خسته نباشید به پرسنل آتش نشانی  با حضور در ایستگاه اتش نشانی از زحمات انان تقدیر و تشکر نمود و ساعتی را صمیمانه با پرسنل اتش نشانی سپری نمودند. 

     

 

 

 

 

 


1833
مطالب مرتبطلطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.